מחפשים ביובית? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

שאיבת בור ספיגה

במאמר זה תוכלו לקרוא מה זה בעצם בור ספיגה? כיצב מתבצע הליך שאיבת הבור? מה מחיר שאיבת בור ספיגה ועל מי מוטלת אחריות התשלום? ובנוסף כיצד תוכלו ע"י הליך קצר להשוות בין בעלי מקצוע ולחסוך בכסף.

מה זה בעצם בור ספיגה?

בור ספיגה הוא בור ייעודי שנבנה בתוך האדמה ודומה בצורתו לבאר מים ריקה ללא תחתית בנויה. הוא נועד לאפשר ספיגת מי שופכין כמו גם למי גשמים להיספג באדמה ולמנוע הצפות על פני הקרקע. אמצעי זה קיים בעיקר באיזורים בהם אין גישה למערכת הביוב כגון בתים ומפעלים.

 

בור ספיגה

כיצד מתבצעת שאיבת בור ספיגה?

ביצוע הליך שאיבת בור ספיגה נעשה ע"י ביובית. רכב ביובית מצוייד בצינור ארוך השואב את מי השופכין באמצעות יניקתם מבור הספיגה והעברתם למיכל שאיבה גדול הממוקם בגב הביובית.

 

לאחר שבור הספיגה רוקן לגמריי מנוזלים ונוקה משאריות פסולת יבשה - מועברים מימיו להטמנה או לטיהור באיזורים מורשים לכך מטעם משרד הבריאות.

 

שאיבת בור ספיגה

מחיר עבור שאיבת בור ספיגה

המחיר עבור שאיבת בור ספיגה נע בין 800 ל- 1,000 ש"ח לכל קוב (קוב = 1,000 ליטרים) ועל כל קוב מים שמתווסף לשאיבה תאלצו לשלם בין 200 ל- 300 שקלים נוספים. כמו כן, המחיר הסופי עשוי להשתנות בהתאם למורכבות העבודה, מיקום בור הספיגה והנגישות אליו, וגם תשלום אגרת פינוי מי השופכין למקומות הטמנה מורשים של משרד הבריאות.
 

מחיר ממוצע עבור שאיבת בור ספיגה

מחיר ממוצע עבור שאיבת בור ספיגה: 900 ₪

טווח מחיר גבוה 1000 ₪

טווח מחיר נמוך 800 ₪

השוו ביעילות בין נותני השירות באיזורכם

כשנקפת סכנה לבור ספיגה סתום זה עשוי להביא להצפה על פני הקרקע ולסיכון בריאותי נרחב ולכן אסור להתמעמע בכל הקשור בבחירת חברת אינסטלציה ולכן בפורטל ביובית בישראל תוכלו לקבל עד שלוש חברות אינסטלציה בהתאם למיקום שלכם ועל ידי כך תוכלו להשוות ביניהם ולבחור את השירות היעיל והמשתלם ביותר עבורכם.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9934429

מתי צריך לבצע שאיבת בור ספיגה?

מועדי שאיבת בורות ספיגה עשויים להשתנות בהתאם למיקום בור הספיגה עצמו ותדירות השימוש בו. הנה שני שימושים נפוצים לדוגמה:

  • שימוש בשטח ציבורי - כאשר בור הספיגה נמצא בשטח ציבורי בשימוש רבים הסיכון בהצפה גבוה פי כמה ולכן על מנת להימנע משאיבת הצפות עתידיות יש לבצע שאיבה ע"י ביובית על בסיס חודשי.
     
  • שימוש בשטח פרטי - כאשר מדובר בבור ספיגה הנמצא בשטח בית פרטי כמות השימושים בו כמו גם רמת העומס עליו פוחתים ובהתאם לכך ניתן להסתייע בשירותי שאיבה בממוצע כפעם בשנה לכל היותר.

כאשר מדובר בבור ספיגה הנמצא בשטח בית פרטי - כמות השימושים בו כמו גם רמת העומס עליו פוחתת ובהתאם לכך ניתן להסתייע בשירותי ביובית פעם בשנה בממוצע.

על מי מוטל התשלום עבור שאיבת בור ספיגה?

אחריות התשלום עבור שאיבת בור ספיגה ע"י ביובית חלה על מי שבור זה נמצא בשיטחו. נציין זאת בטבלה מתחת :

 

מי אחראי לשלם את שירותי הביובית?
באיזור נכס פרטי (כגון בית או בניין מגורים) על בעל הנכס או ועד הבית מוטלת אחריות התשלום.
באיזור נכס ציבורי (כגון כבישים, גנים, מפעלים ציבוריים) על העירייה מוטלת אחריות התשלום.