מחפשים ביובית? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

שורשים בביוב

הימצאות של שורשים בביוב יכולה לעשות נזק אדיר מבחינת סתימה לקו הביוב ונזקים לצנרת. איך הם הגיעו לשם, איך מתבצע חיתוך שורשים בביוב, מה מחיר הניקוי של השורשים ואיך ניתן למנוע מהם להגיע בעתיד? הכל בעמוד שלפניכם.

למה יש שורשים בביוב?

שורשים בביוב מתחילים משורש קטן שנכנס לתוך מערכת הביוב ויונק את המים. העץ מבין שיש מקור מים ושולח עוד שורשים קטנים לצורך יניקת מים ממערכת הביוב ומהר מאוד השורשים האלה גדלים וגורמים לחסימה וסתימה של צינור הביוב מה שמונה מעבר של פסולת וגורם לסתימות. העצים הנפוצים עם שורשים חזקים הם פיקוס ואלמוגן.

 

שורשים בביוב

איך מתבצע חיתוך שורשים בביוב?

קודם כל צריך להגיד שחיתוך שורשים בביוב צריך להתבצע עם ביובית על מנת להיות אפקטיבי. לביובית יש דיזה מיוחדת שמיועדת לחיתוך שורשים בביוב. במידה וידוע היכן נמצאים השורשים בעל הביובית פשוט יתקין את הדיזה ויתחיל בחיתוך, במידה ומקום השורשים לא ידוע יש צורך לצלם את קווי הביוב. לאחר החיתוך יש צורך בפתיחת הסתימה עם לחץ מים גבוה לצורך השלמת המלאכה.

מחיר ניקוי שורשים בביוב

מחיר ניקוי שורשים בביוב נע בין 1,000 - 1,500 ש"ח והוא כולל חיתוך השורשים, פתיחת הסתימה ושטיפת קו הביוב. זה המחיר למקרים סטנדרטיים, אבל לפעמים יש מקרים יותר מורכבים והמחיר יכול לעלות גם 3,000 ואפילו 4,000 ש"ח.

 

לפעמים אינסטלטורים פרטיים יציעו לכם פתרונות יותר זולים כמו ספירלה אבל לטווח הארוך זה לא יהיה אפקטיבי ויעלה לכם יותר כי השורשים יחזרו לביוב שלכם ותצטרכו להזמין את הביובית מחדש לצורך פתיחת סתימה בביוב.

 

מחיר ניקוי שורשים בביוב בממוצע

מחיר ניקוי שורשים בביוב בממוצע: 1250 ₪

טווח מחיר גבוה 1500 ₪

טווח מחיר נמוך 1000 ₪

השוואת מחירים בין ביוביות לצורך חיתוך שורשים בביוב

כמו שראיתם מחיר חיתוך שורשים בביוב הוא לא קבוע והוא נע בטווח יחסית גדול. המחיר משתנה בהתאם לחומרת המצב ובהתאם לחברת הביוביות שתזמינו.

 

אם תדברו עם מספר חברות ביובית תוכלו לקבל מספר הצעות מחיר שונות ולערוך השוואת מחירים. התקשרו לפורטל ביובית בישראל וקבלו עד 3 הצעות מחיר עבור חיתוך שורשים בביוב. ככה תוכלו להתחיל להשוות ולחסוך בקלות.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9934429

מניעת שורשים בביוב

הביובית הגיעה, חתכה את השורשים ועכשיו אפשר לחזור למצב הקודם, נכון? לצערנו לא. העובדה ששורשים חדרו לתוך הביוב אומרת שהם עשו חור בצנרת הביוב מה שרק יפתה אותה ויקל עליהם לחזור בעתיד. אז מה ניתן לעשות כדי למנוע משורשים בביוב לחזור?

  • חומר נגד שורשים בביוב: יכול להיות ששמעתם על חומר שהורג שורשים בביוב. זה חומר שעולה כמה מאות שקלים וצריך לשפוך אותו כל שנה. זה פיתרון אפשרי ולטווח הקצר הוא יהיה יותר זול מפתרונות אחרים, אבל שימו לב שצריך לשפוך אותו כל שנה כך שאתם לא פותרים את הבעיה מהשורש wink
     
  • החלפת צנרת ביוב: זה הפיתרון הכי יסודי שתוכלו לעשות - חפירה, החלפה של הצנרת. זה גם הפיתרון היקר ביותר, אבל לפעמים הוא הכרחי. אם אתם שוקלים לעשות זאת מומלץ להתייעץ עם אינסטלטורים שמומחים בקווי ביוב שייעצו לכם בנושא ויתנו לכם הצעת מחיר.
     
  • התקנת פאטצ' או ליינר: ליינר הוא צינור שמחדירים אל תוך הצינור הקיים והוא מייתר את כל הנושא של חפירות. ממש דומה לו הוא הפאטצ' שעשוי מחומרים שדוחים כניסה של שורשים. הרבה פעמים חברות ביובית מספקות שירות של התקנת פאטצ' או ליינר אז תוכלו לבדוק איתן.
     
  • כרסום שורשים בביוב: עד עכשיו התמקדנו בביוב אבל יש גם פיתרון יצירתי אחר, להתמקד בעץ. תוכלו להזמין גנן שיעשה לעץ כרסום שורשים ובכך ימנע ממנו בזמן הקרוב מלחדור לביוב שלכם.

 

שיטה למניעת שורשים יעילות לאורך זמן מחיר
חומר נגר שורשים נמוכה (צריך לחדש כל שנה) כמה מאות שקלים
החלפת צנרת ביוב מאוד גבוהה גבוה, בהתאם לעבודה
כרסום שורשים בביוב גבוהה 1,000 - 1,600 ש"ח